دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

سازمان سیا روسیه را متهم به دخالت در روند انتخابات اخیر آمریکا کرده است، خبرنگار روزنامه لس‌آنجلس تایمز معتقد است که این قبیل اتهامات در ماجرای انتخابات آمریکا اتفاق تازه‌ای نیست.

به گزارش تسنیم، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا(CIA) دولت روسیه را متهم کرد که در روند انتخابات آمریکا دخالت و در ایجاد زمینه برای پیروزی دونالد ترامپ در برابر هیلاری کلینتون تلاش کرده است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات اطلاعاتی آمریکا، سازمان اطلاعاتی این کشور افرادی را شناسایی کرده که با روسیه در ارتباط بوده‌اند و با هک کردن هزاران ایمیل از کمیته ملی دموکراتها، آن را در اختیار سایت افشاگر ویکی لیکس قرار داده‌اند.

ترامپ نیز در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را مسخره خواند و دموکراتها را مقصر اصلی اینگونه فضاسازی‌های رسانه‌ای دانست.

رامین مستقیم، خبرنگار"روزنامه لس آنجلس تایمز" آمریکا در مصاحبه با تسنیم گفت: اتهام به یک دولت خارجی مبنی بر دخالت در انتخابات آمریکا که از جانب اوباما در رسانه‌ها نقل شده، اتفاق تازه‌ای نیست.

وی افزود: در دوران بیل کلینتون و ریگان هم سیاست‌مداران به دریافت کمک‌های هنگفت اظهار نشده متهم شده بودند. با شروع جنگ نرم در فضای سایبری بین آمریکا با کشورهای چین، کره شمالی و روسیه، این نخستین هک سایبری است که منجر به افزایش آراء برای نامزدی شده است که دولت روسیه به او علاقه بیشتری دارد. البته در انتخابات اخیر آمریکا، اسنودن هم یکی از اجزای بازی بود که روسیه از آن در ازای اعطای پناهندگی استفاده کرد.

منبع : دنیای اقتصاد

باز نشر: اخبار روز اخبار بین الملل

www.BIME1.com

 

اعطای کد بیمه پاسارگاد

اعطای نمایندگی بیمه پاسارگاد

 

 

اخبار برگزیده

به سایت مشاور رسمی بیمه اشخاص شرکت بیمه پاسارگاد خوش آمدید. امکان تهیه بیمه نامه از سراسر ایران بدون محدودیت امکان پذیر است. کافیست توسط منوی اصلی سایت در سایت عضو شوید.