انور عشقی: ایران دشمن عربستان است

ژنرال سابق سعودی در اظهاراتی مدعی شد ایران دشمن اول عربستان است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از الخلیج الجدید، انور عشقی، ژنرال بازنشته سعودی، در مصاحبه با روزنامه الشروق مصر گفت: اختلاف میان مصر و عربستان به علت دو جزیره تیران و صنافیر، سوریه و اخوان المسلمین یمن است.

وی درباره دو جزیره تیران و صنافیر گفت: این جزایر به عربستان واگذار شده بود و دادگاه اداری مصر اجازه اظهار نظر در خصوص این توافق را نداشت؛ زیرا رای این دادگاه موجب شعله‌ور شدن اختلافات میان دو کشور شد و فقط پارلمان مصر است که می‌تواند این توافق را تأیید یا باطل کند.

ژنرال بازنشته سعودی در این مصاحبه اعلام کرد: عربستان نمی خواهد هیچ کس برای میانجیگری در این اختلاف در روابط دو کشور مداخله کند.

وی گفت: اگر دو طرف مصری و سعودی با یکدیگر گفتگو کنند، اختلافات از بین می رود و روابط دو کشور هنوز به صورت کامل از بین نرفته است.

انور عشقی درباره ایران نیز مدعی شد: ایران دشمن اول عربستان سعودی است و عربستان نمی پذیرد که در صورت ابقای بشار اسد، سوریه به اشغال ایران درآید.

وی پیش از این درباره روابط مصر و عربستان گفته بود: روابط دو کشور استراتژیک است و به مرحله قطع ارتباط کامل نرسیده است.

روابط مصر و عربستان پس از قطع شدن صادرات نفت شرکت آرامکو به مصر و رای قاهره در شورای امنیت سازمان ملل به نفع پیش نویس طرح فرانسه و روسیه در خصوص حلب، خشم عربستان سعودی را برانگیخت و روابط دو کشور دچار تنش شد.

منبع : اقتصاد آنلاین

باز نشر: اخبار روز اخبار برگزیده سیاسی

www.BIME1.com

اعطای کد بیمه پاسارگاد

اعطای نمایندگی بیمه پاسارگاد

 

 

اخبار برگزیده

به سایت مشاور رسمی بیمه اشخاص شرکت بیمه پاسارگاد خوش آمدید. امکان تهیه بیمه نامه از سراسر ایران بدون محدودیت امکان پذیر است. کافیست توسط منوی اصلی سایت در سایت عضو شوید.